Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu
start » nasze zespoły

nasze zespoly

ZESPOŁY

 

Supraski Klub Piosenki / Jerzego Tomzika/

Powstał w 1992 roku. Początkowo funkcjonował pod nazwą Chór Supraski. Obecnie liczy 7 osób. W 2012 roku, z okazji 20-lecia istnienia chóru została wydana płyta z piosenkami patriotycznymi. Chór uczestniczył m.in. w spotkaniach z Ryszardem Kaczorowskim, ostatnim Prezydentem Rzeczypospolitej na Uchodźstwie, Honorowym Obywatelem Supraśla. Wyjeżdżał także do Szwajcarii w ramach partnerskiej współpracy gmin Supraśl i Balsthal, gdzie wykonywał utwory patriotyczne i rozrywkowe, a także pieśni religijne w tamtejszym kościele. Bierze udział w licznych konkursach, festiwalach czy przeglądach muzycznych m. in. konkursy kolęd czy pieśni patriotycznych. Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień.

Zespół Pop Gospel „Cantus Deo”/ Andrzeja i Urszuli Iwaszuk/

istnieje 4 lata, w składzie którego jest młodzież z Supraśla w wieku 8-16 lat. Prowadzą zespół Urszula i Andrzej Iwaszuk. Zespół bierze udział w przeglądach i festiwalach, w których zdobywa nagrody i wyróżnienia. Co roku uczestniczy w wyjazdowych warsztatach gospel (Warszawa, Osiek, Pisz). Coraz częściej zapraszany jest na koncerty do Białegostoku i innych miejscowości. W repertuarze chóru są pieśni chrześcijańskie we współczesnym brzmieniu i nowoczesnych aranżacjach.

 


Zespół Jarzębina z Karakul

to zespół ludowy, który zapoczątkował swą działalność w 2007  roku z inicjatywy mieszkańców wsi Karakule. Zespół wykonuje piosenki w języku polskim i białoruskim, ponieważ w takim języku śpiewano w czasach młodości jego członków. Zespół „Jarzębina” śpiewa z podziałem na głosy, przy akompaniamencie akordeonisty,  klarnetu i tamburyna. Od początku  instruktorem muzycznym jest Marcin Sakowski absolwent  Państwowej Szkoły Muzycznej w Białymstoku oraz akordeonista.

„Jarzębina” występuje na uroczystościach organizowanych w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu, wydarzeniach muzycznych powiatu Białostockiego, a nawet wojewódzkich przeglądach i festiwalach. Wokalistki zespołu (obecnie „ Jarzębina „składa się z dziesięciu kobiet, dwóch mężczyzn) regularnie podwyższają swoje umiejętności, poszerzają repertuar, przypominają dawne i zapomniane pieści ziemi supraskiej. Panie dzięki śpiewaniu nie tylko bawią publiczność, ale też realizują swoje (może niekiedy niespełnione w czasie aktywności zawodowej) marzenia o karierze wokalnej i występach przed publicznością.

Traktują je poza tym jako świetny sposób na przełamanie codziennej rutyny.
Na liście osiągnięć zespołu są m.in. wpisy: Laureaci Wojewódzkiego Przeglądu ARS w Białymstoku, Laureaci II miejsca na Festiwalu Muzyki Ludowej w Osowiczach, Laureaci Przeglądów  „Seniorada” w Białymstoku.


Zespół Żurawinki z Ogrodniczek

Zespół folklorystyczny powstał w 1978 roku, w tym roku obchodzi swoje 35-lecie. Kierownikiem jest Pani Lidia Matejczuk. Zespół liczy 7 osób, zdobywa wyróżnienia i nagrody na różnych festiwalach. Wykonuje piosenki polskie i białoruskie m. in. kolędy, pieśni wielkopostne.

Zespół tradycyjnego śpiewu białego z Ciasnego

Śpiewają pieśni tradycyjne z różnych regionów Polski, Ukrainy i Białorusi. Zespół prowadzi Julita Charytoniuk. Śpiewanie dla nich to wspaniała forma spędzania czasu. Panie spotykają się (w roku szkolnym) w świetlicy w Ciasnem. Dziś występują w mocno okrojonym składzie (zazwyczaj w zespole śpiewa 6-7 osób).

Studio Muzyczne /Janusza Fidziukiewicza/

 

*Zespół Żelki

Jest to zespół funkcjonujący w ramach Studia Nagrań Pana Janusza Fidziukiewicza.
Powstał w 2010 roku, liczy 5 osób. Wykonuje muzykę rozrywkową przy wykorzystaniu instrumentów: gitara solowa, gitara rytmiczna, gitara basowa, keyboard i perkusja. Zespół występuje na wielu koncertach w Supraślu oraz poza miastem m. in. brał udział w przeglądzie zespołów w Łapach, gdzie zdobył I nagrodę w kategorii zespołów muzycznych.

*Zespół Harcerski Buki

W obecnym składzie gra od 2012 roku, liczy 6 osób, ale rozbudowuje się na specjalne okazje do 15 osób. Wykonuje typowo harcerskie utwory. Wykorzystuje instrumenty: gitara solowa, rytmiczna, basowa, keyboard, perkusja, na specjalne okazje: skrzypce (2 osoby), flet poprzeczny, flety proste, dzwonki chromatyczne i gitara hawajska 12-strunowa, instrumenty perkusyjne, mandolino.

*Zespół Młode Smoki

Zespół, który pracuje w Studio Muzycznym Janusza Fidziukiewicza najdłużej. Liczy 5 osób. Wykonuje muzykę country przy wykorzystaniu instrumentów: gitara solowa, gitara rytmiczna, gitara basowa, keyboard i perkusja.

*Zamurowani

Zespół liczy 5 osób, wykonuje utwory Czerwonych Gitar. Zespół działa w Ogrodniczkach.

*Zespół Oj tam, oj tam

Zespół prezentuje piosenki żeglarskie, liczy 5 osób. Wykonuje utwory przy wykorzystaniu instrumentów: gitara solowa, gitara rytmiczna, gitara basowa, keyboard i perkusja.

*Amigoo

Zespół wykonuje piosenki rozrywkowe, liczy 5 osób, działa w Ogrodniczkach.

 

Zespół muzyczny z Zaścianek


kalendarz wydarzeń >

dołącz do nas>

Cennik >

Biuletyn Nasza Gmina

informator turystyczny 2015>

Informator turystyczny>

projekt PAFW >

projekt NCK >

projekty PROW >

biblioteki >

prace inwestycyjne >

Gmina Supraśl mała ojczyzna-wielki świat

newsletter >

KOBA partner technologiczny