Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu
start » o nas

O nas

Zespół CKiR tworzą:

Dyrektor: Adam Jakuć

Adam Jakuć - z wykształcenia aktor z tytułem magistra sztuki (absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza). Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie UwB. Wieloletni dziennikarz i prezenter TVP Białystok. Był także reporterem Teleexpressu TVP1. Jako aktor występował w kraju i za granicą m.in. w Niemczech i Austrii. Reżyser spektakli teatralnych zrealizowanych na scenie św. Brata Alberta Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Autor sztuk teatralnych. Wykładowca akademicki z zakresu retoryki i mediów.

Główna Księgowa: Marta Ostaszewska

Kierownik ds. artystycznych: Barbara Nikołajuk

Specjalista ds. marketingu i promocji: Wioleta Zalewska

Gminne Pracownie Edukacji Kulturalnej:

Ciasne: Mirosława Supronik

Henrykowo: Patrycja Oleksy

Karakule: Jadwiga Kochanowska

Ogrodniczki: Katarzyna Sienkiewicz

Sobolewo: Mariola Małgorzata Borowa

Sowlany: Cecylia i Karol Leonikowie

Zaścianki: Anna Kierzkowska

Biblioteki:

Biblioteka Publiczna w Supraślu: kierownik starszy kustosz Urszula Szypluk, starszy kustosz Beata Ohajm,

Filia w Ogrodniczkach: Katarzyna Sienkiewicz

Filia w Sobolewie: Mariola Małgorzata Borowa

 

Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu działa na terenie całej gminy. Dysponujemy 2 budynkami na terenie Supraśla i 7 świetlicami terenowymi. 

1. Dom Ludowy, Supraśl  , ul. Piłsudskiego 11

Obiekt zabytkowy z 1934, prócz drobnych napraw nigdy nie remontowany, w dość złym stanie technicznym. Od III 2011 do XII 2011 planowany jest generalny remont obiektu (i przystosowanie go dla osób niepełnosprawnych) ze środków unijnych. Budynek 2-kondygnacyjny o pow. użytkowej 460 m2. Sala widowiskowa na 100 miejsc oraz sala prób. Boczne części budynku użytkują: kawiarnia „Alkierz” , miejscowa telewizja kablowa i biura organizacji pozarządowych .

2. DOM KLEINA: 

Budynek wraz z placem przy ul. Cieliczańskiej 1 w Supraślu z końca XIX wieku - dom administratora fabryki włókienniczej Buchholtzów, wyremontowany, w dobrym stanie technicznym. Na parterze znajduje się: galeria Wiktora Wołkowa, Galeria Zmienna, Restauracja „Ostoja”, na piętrze: 2 sale do zajęć tanecznych, muzycznych i spotkań tematycznych, plastycznych, pomieszczenie biurowe, pokój dyrektora i księgowej. Na korytarzach - prace uczniów Liceum Plastycznego w Supraślu.

Plac o pow. 0,2934 ha. , z ładnym drzewostanem - idealne miejsce do imprez plenerowych na 700 - 800 osób. Wymaga rewitalizacji, aby stał się klimatycznym i estetycznym miejscem. Rewitalizacja planowana jest na rok 2011 ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu „Gmina Supraśl: mała ojczyzna – wielki świat”

3. Świetlice terenowe w 7 wsiach (Ogrodniczki, Ciasne, Karakule, Sowlany, Sobolewo, Henrykowo, Zaścianki). 

kalendarz wydarzeń >

dołącz do nas>

Cennik >

Biuletyn Nasza Gmina

informator turystyczny 2015>

Informator turystyczny>

projekt PAFW >

projekt NCK >

projekty PROW >

biblioteki >

prace inwestycyjne >

Gmina Supraśl mała ojczyzna-wielki świat

newsletter >

KOBA partner technologiczny

flavored cigarettes order